Balasu Dundaralp Kimdir?

1982 yılında Üsküdar İstanbul’da dünyaya geldi. 6 aylıkken İzmir’e taşındılar. Hayatının sonuna kadar gezgin hastalığına tutulacağı yıllar babasının onu çok küçük yaşlardan itibaren iş gezilerine götürmesi ile başladı. Dünyanın 35 ülkesini gezdi, Türkiye’de görmediği pek bir yer de kalmadı. Binlerce farklı kültürden ve sosyal yapıdan insan ile tanışan doğayı ve canlıları seven Dündaralp kariyeri ile ilgili değiştirmek istediği şeyler olduğunu fark ettiğinde Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünü çoktan bitirmiş ve bir çok özel şirkette tercümanlık ve finansal analistlik dahil bir çok işte çalışmıştı. İnsanlara yardım etmek istediği alanın kesinlikle ne olduğunu biliyordu. Yurt dışında özel bir üniversitede uzaktan Diabetes Mellitus doktora programına başladı, ozon molelükülü ile ilgili tüm tıbbi literatürleri okudu ve Ozonlabs Yaşam Bilimleri şirketini kurdu. Türkiye’nin bir çok üniversitesinde Ozon molekülü ve Ozonlabs – Akıllı Molekül Ozon üzerine seminerler verdi. Ozonlabs’in kronik yara ve yanık ünitelerinde kullanımı ile ilgili tıbbi protokolleri hekimler ile yürüttüğü çalışmalar ile güncelledi ve bir çok üniversite ve araştırma hastanesinde uygulaması ile ilgili yerli ve yabancı bir çok hekimle çalıştı. Halen kendisinin Avrupa’da bilimsel araştırma grupları kuran ve yeni nesil ilaç ve tıbbi tedavi üreten bir çok bilim insanı ile işbirlikleri bulunmaktadır.

‘Hayatımda insanlara yardım etmekten ve problem çözmekten başka beni rahatlatan daha vasıflı bir iş edinemedim’ diye belirten Dündaralp bu sayede dünyada keşfedilmeyi bekleyen yenilikler için bir fırsat yakalamış olduk şeklinde belirtiyor. Kendisi cilt yaşlanmasının temelinde bir çok nedenin olduğu görüşündedir. Hayata bakış açımız sanallaştıkça vücudumuz bu hengamede açlıkla ve toksisite ile sınanıyor. Ancak doğaya bağımlı canlılarız ve nereden geldiğimizi unutmamalıyız.

Balasu Dündaralp halen Ozonlabs Yaşam Bilimleri şirketinin kurucusu olarak her gün bir çok kronik yara ve cilt hastasının tedavisi için gereken moleküller üzerine çalışmaya devam ediyor. Gelecekteki en büyük hayali, insanlara doğru beslenme ve sağlık koşulları sunabilen bir detoks ve tedavi merkezi açabilmek.

www.instagram.com/balasudundaralp
www.twitter.com/sudundaralp
www.ozonlabs.com