BALASU OZONLABS’I ÖDEM İÇİN DE KULLANIYOR!

Geschrieben am: 22 February 2018, von:

Vücudumuzda neden ödem oluyor sorusunun milyonlarca cevabı olabilir.

Ancak şişkinlik hissi, özellikle de dokularda lenf sıvısının yeterince iyi dolaşım olmadığında verdiği bu his bir kaç pratik öneri ile ortadan kaldırılabilir.

Yağ metabolizması vücutta bir çok işleve sahiptir, yağlar vücudun iç organlarının korunması, ısı değişimlerine uyum, cildin beslenmesi, dolaşım gibi bir çok temel konuda aslında çok da üzerinde durmadığımız bir öneme sahip. Vücudumuzda yağ dokusu olmalı ancak belli bir oranı da geçmemeli, bunu kendi sağlıklı ve fit halimiz ile değerlendirmeli ve her metabolizmada da aynı şekilde çalışmadığını bilmeliyiz. Yani X vücutta çıkan yağ oranı ile Y vücutta çıkan yağ oranı birbirinden farklı olabilir. Ancak önemlisi ve göz önünde bulundurulması gereken temel faktörün herkes de farklı olabileceğidir. Ancak buradaki ortak görüş ise, vücudun metabolik olarak sağlıklı olma durumu denen bir olgu bulunmasıdır. Yağlar ve lenf dolaşımı birbirinin kardeşi iki konudur. Vücuttaki yağ artışı ile lenf dolaşımının azalması arasında ciddi bir bağ bulunmaktadır.

Günlük hayatımızı özetleyelim.

 1. Çay, sigara, kahve-kafeinli içecekler, margarin bazlı ve dışarıda yenen 2. 3. kalite yağlar ile yapılan yemeklerden alınan doymuş yağlar – bunları sindirmeye çalışan bizler
 2. Çayımıza şeker atmıyoruz ‘sağlıksız’ deyip, gününü çikolata ve diğer tatlıları yemeden geçiremeyenler
 3. Kan dolaşımını yavaşlatan kıyafetler giyen bizler
 4. Su içmeyen ve su içmeyi unutuyorum diyen bizler
 5. Dışarıdan beslenirken, çok lezzetli deyip doyamıyoruz yemeye dediğimiz gıdaların içindeki monosodyum glutamat yani çin tuzu adlı sevimsiz canavarı vücuduna alan bizler

Ödemin vücutta ciddi bir hastalığın ya da metabolik rahatsızlıkların habercisi olduğunu düşünelim ama kuruntu yapmayalım.

Bilinen en hızlı bir kaç yöntem ile ödemden kurtulabiliriz.

 1. Sıcak banyoda Ozonlabs O3RSS ve kaya tuzu uygulaması
 2. Yürüyüş öncesi Ozonlabs uygulaması

Ozonlabs’in dokular arasındaki dolaşımı – mikro dolaşımı hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Ozonlabs O3RSS’nin vücuda direk sürülmesi özellikle de abdominal (karın) alt ekstremite (bacaklar) uygulanması ciddi bir yağ yakımına neden olacaktır. Yağ metabolizmasında ciddi sorunlar olanlar bu yöntem sayesinde hızlı bir incelme deneyimi elde edebilir. Ancak devamında yürüyüşle desteklemek kalıcılığı arttıracaktır. Çünkü yapılan araştırmalar, buradaki incelmeyi bölgesel olarak sağlarken ödemin vücuttan atıldığını ve devamında düzelen dolaşımı yürüyüş ve sporla etkin hale getirmemiz gerektiğini bildiriyor.

Ozonlabs O3RSS, mineral ve C vitamini ile çok iyi çalıştığı bilinen bir içeriktir. Tuz eksi iyonlar sayesinde vücuttaki elektriksel ve kimyasal tepkimeleri hızlandırır. Doku için infllamasyon yani ödemin oluşmasının ardından Ozonlabs O3RSS ve kaya tuzu sıcak buharlı banyoda açılan porlar, elektriksel yükün regüle edilmesi (düzenlenmesi) hızlananan mikro dolaşım sayesinde varisler ve enflamasyonlar üzerinde bilinen en akut etkiye sahip olacaktır. Buharlı ozon saunaya gitme şansınız yoksa uygulama için gereken bir banyo küveti, sıcak su, yarım bardak kaya tuzu, Ozonlabs O3RSS’den 10 damla yeterli olacaktır. Tüm dertleri bir kenara bırakın. Mumları yakın, müziği açın ve kendinizi sakin suya 1 saat boyunca bırakın.

30-40 dakika sonra vücudunuzun rahatlamış, ödemden bir nebze arınmış ve cildinizin de beyazlamış olduğunu fark edeceksiniz. Sudan çıkın ve mümkünse uzanın. Bu arada bu işlemi bitirdikten sonra kesinlikle 2-3 bardak su için.

Kimler Uygulamalı 

 1. Tip 2 şeker hastaları
 2. Ödem şikayeti bulunanlar
 3. Yorgunluk ve uyku bozukluğu şikayeti yaşayanlar
 4. Sigara ve kahve kullanımı yapanlar

Kimler UYGULAMASIN?

 1. Kalp Hastaları
 2. Yüksek Tansiyon Hastaları
 3. Kronik Yarası olanlar
 4. Tip 1 Şeker Hastaları  bu uygulamayı doktor tavsiyesi ile yapmalıdır. Diabet doktoralı bir uzman olarak size tavsiyem, kalp ve tip 1 şeker hastaları yani insülin iğnesi kullananlar, yüksek tansiyon hastaları bu uygulamayı yapacakları zaman yanlarında bir yakını olsun, aynı zamanda sıcak banyo değil ılık su ile uygulama yapsınlar. Yüksek ısı kalp ve tansiyon hastaları için çok ideal bir durum değildir.

Uygulama Şekli

 1. Banyo küvetini sıcak su ile tamamen doldurun
 2. Yarım su bardağı kaya tuzunu suyun içine serpin
 3. Ozonlabs O3RSS’den minimum 10 maksimum 15 damla suyun içine damlatın
 4. Suya uzanın
 5. Uzanırken üzerinizde bikini, mayo, iç çamaşırı bulunmasın. Sebep dolaşım artacak ve bası istemiyoruz.
 6. 30-40 dakika suda kalın
 7. Su soğursa ilave sıcak su takviyesi yapabilirsiniz.

Not: Suyun çok aşırı sıcak olmasına gerek yok ve işlem bittiğinde dileyenler hafif soğuk su ile vücudunu yıkayabilir. Yukarıda listelenenler dışında başka hiç bir şeyi küvete ilave etmeyiniz. Özellikle duş jeli, sabun vs kesinlikle işlem sırasında kullanılmaz.

İşlem bittiğinde en az 2 saat uzanmanız ve hatta uyumanız gerekecek

NELER OLACAK?

 1. Cildiniz yumuşayacak ve beyazlayacak
 2. Kendinizi tamamen rahatlamış hissedeceksiniz
 3. Sabah kalktığınızda dokularınız daha fit ve ödemden uzaklaşmış olacak
 4. Daha dinç uyanacaksınız
 5. Daha aç hissedeceksiniz.

Detoks yapılan günlerde kahve, aşırı çay ve sigara tüketiminden uzak durun ve mümkünse limonlu su için.

Dileyenler her gün yapabilirler tıbbi bir sakıncası yok!

Sağlıkla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *