GÜL HASTALIĞINDA NE YAPMALI (ROZA İLE YAŞAMAK)

Geschrieben am: 1 August 2019, von:
Akne Rosacea nedenleri ve rozada ne yapmalı konusunda daha önce bir yazı yazmıştım.
Bir çok soru geldi ve özetle bu blogda tekrar Roza konusunu gözden geçirelim.
Roza – Gül – Madalyon Hastalığı olarak bilinen ve 4 evrede sınıflanan Roza rahatsızlığı (Acne Rosacea) cildin ve metabolizmanın bağışıklığı ile ilgili bir sorun.
• Ciltte yaygın ısı artışı
• Banyodan sonra kuruma, kızarıklık
• Gün içinde kaşıntı ve batışma hissi
• Geniş gözenekler
• Yağ salgısında artış
• Sivilcelenme
Acne Rosacea yani Roza ile tarafımıza başvuran kişiler genelde sivilcelerim var, lekelerim var ama kızarıklıklarım da mevcut şeklinde gelen şikayetlerde asıl bilinmeyen / fark edilmeyen husus bunun Roza olduğu.
Roza’da SPF güneş kremi kullananlar cildi sakinleştirmek yerine aksine yangıyı arttırmaktadır Aslında Roza’da asıl problem UV yani güneş etkisi değil, cildin bir virüsü ortadan kaldırabilmek için sürekli antikor salınımı yapması ve bu antikorun da ısıyı güneşten bağımsız olarak yükseltmesi. Günün sonunda güneş kremleri var olan ısıyı düşür müyor. Sadece cilt zaten yangı yani ısı artarken sakinleştirici bir içeriğe ihtiyaç duyuyor.
Roza’da en temel birinci problem cildin yatıştırılmasıdır. Gözenekler var olan yağ salınımı artarken genişler, genişleyen gözenek daha çok salınan antikor eşliğinde biraz daha ısınır, ısınan bu ciltte daha çok yağ salınımı ve kılcal damar görüntüsü oluşur. Bu paradokstan kurtulmanın yolu SPF içerikli güneş kremleri değil, probiyotik bir köpükle sakinleştirme ve ozonlandırılmış zeytinyağı olduğunu kullananlar iyi bilirler.
Angela Balasu Roza için Ürün Kullanım Önerisi:
Bildiğiniz gibi danışanlardan aldığımız feedback, yaptığımız okumalar ve geliştirdiğimiz ürünlerle her şeyin çaresini elele buluyoruz. Bende bu kullanım önerilerini bu blogda dönem dönem paylaşıyorum
Acne Rosacea ilk 21 Gün
• Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü (Sabah ve akşam kullanım)
• Ozonlabs O3RSS Serum (Akşam)
21 Gün Sonra
• Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü (Sabah)
• Cocodays Gündüz Serumu ( Sabah 1 Damla )
• Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü (Sabah)
• Ozonlabs O3RSS Serum (Akşam)
Bu arada özellikle gelen sorulardan biri de bu rahatsızlık 21 gün sonra bitecek ve ben ürün kullanmadan yaşayabilecek miyim şeklinde.
Ürün kullanımı olmadan devam edebilirsiniz ancak cilt yaşayan bir organizma. Ürünlerin hayat boyu kullanımında bir sakınca olmadığı gibi bakım yapmak da insanın sağlıklı bir cilde sahip olmasında anahtar. Bugün su içtiniz. Yarın içmeden mümkün mü?
Hücre yaşayan, nefes alan, üreten ve tüketen bir yapıdır. Hücrenin yapısal olarak iyi şartlarda yaşaması, nefes alması, düzgün beslenmesi de elimizde.
Her gün fondöten, sentetik kimyasal güneş kremleri, bb,cc gibi cildi bir filmle kaplayan ürünler hücrelerin şişmesine, yaşlanmasına ve işlevini yerine getirmesinde bazı problemlere neden oluyor. Siz bunlar akne, leke ya da alerji derken biz içerik geliştiriciler buna bilinçsiz tüketim ya da sırf öyle bir ürün var diye deneyip yanılma diyoruz.
Gerçekten de bir ürüne ihtiyacınız olup olmadığını tespit edecek olan sizlersiniz. Bu konuda gözlemlerinize ve hislerinize güvenin. Dün doğru bilinenler bugün yanlış olabilir. Bu yüzden okuyun araştırın
Sağlıcakla kalın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *