Güneşe Çıkamıyorum Yoksa Vampir mi Olacağım?

Geschrieben am: 30 April 2018, von:

Bildiğiniz gibi havuç bir çok açıdan iyi bir antioksidan ve beta karoten kaynağı. A vitamini sentezine direk yardımcı bu arkadaşımız aslında diğer karotenoidler yani besinlere renk veren maddelerden farklı olarak beta karoten A vitaminin sentezinde öncül maddedir.
Besinlere renk veren bir çok çeşit karotenoid var. Mesela lutein, likopen bunlardan bazıları. Hani kırmızı-bordo meyvelere renk verenler var ya işte onlardan 🙂

Yani doğa gıda boyası olarak bitkisel polimer kullanır ancak bunlar canlı vücudunda özellikle bir işleve sahiptir yani yaratıcımız bu meyvelerin içinde onlara renk veren maddelerin her birini sırf haydi şöyle de bir renk olsun da içimiz açılsın diye vermemiştir. Ayrıca renkler doğada sınıflandırma, ayırd etme ve faydalı ya zehirli içeriklerin tanınmasında canlılar tarafından ayrıca bir öneme sahiptir.

Uzun lafın kısası bu kadar gereksiz şeyi neden anlattı Balasu

Güneş kremleri içeriklerini sevmeyen artık ten bendeniz değil. TiO2 maddesi ile ilgili bilimsel yazılarda aşağıda incelemeniz için yer alıyor. Toksik 2 sınıfta kanserojen alınan madde de neymiş canım zaten biz bunu cildimize sürüyoruz, yemiyoruz ki diyorsanız,

https://particleandfibretoxicology.biomedcentral.com/articles/10.1186/1743-8977-6-35
http://cancerres.aacrjournals.org/content/69/22/8784.full

Vücudunuza arsenik, civa, kadmiyum ve alüminyum da sürer misiniz? Cevabı hayır olanlara açıklamam yok
Cevabı fark etmez- ya da evet grubu olanlar kendilerini yerine göre hızlı ya da yavaş gelebilecek olası bir kanser tablosuna hazırlayabilirler.

Hatırlarsanız ağır metal hakkında bir yazı yazmıştım.

Bulgular,

Ciltte sonrada oluşan kağıt – kurşuni renk
Doğuştan değil, sonradan oluşan dudaklarda mor renk

Acaba evinizde ne tür ağır metaller ile sürekli temas halindesiniz ya da sigaranın içindeki kadmiyum sizi ölüme hazırlıyor olmasın?

Allah korusun! Ama önce tedbir sonra tevekkül arkadaşlar.

Bu ağır metal davranışı sergileyen arkadaşlardan biri de işte Titanyum Dioksit TiO2 denen madde. Mikroskop altında bir yıldız görünümünde yani hücreye güzelce saplanıyor ve tüm işlevi fotokimyasal – termokimyasal yani ışık ve ısıl etki ile başlıyor. Beyazlatıcı ve yansıtıcı özelliği var. Ancak bir asbest türevi aslında. Yanlış duymadınız asbest yani bu maddede kimyasal.
Asbestler doğada rüzgarla ve su ile taşınır. Ancak yapay olarak vücut tarafından alındığında ciddi zehirlerdir.
Titanyum dioksit (TiO2) fareler üzerindeki araştırma yani hayvan deneyi kanıtlamıştır ki, bu bileşik en çok akciğerler üzerinde etkilidir.
DNA üzerinde oksidatif stress yaratmakta, bu da zaten asıl kanserojen etkiyi ifade etmektedir. Boş değil hemencecik kanser araştırmasındaki akademik review numarasını da paylaşayım da karşı sav oluşturmak isteyenler bugün Hacettepe Üniversitesi ya da Çapa gibi bilimsel yeterliliği olan ya da yetmezse Harward Medical School’da bilimsel araştırma grubu kursunlar.

[Cancer Res 2009;69(22):8784–9]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19887611

Gelelim bizim meşhur havuç yağı hipotezine

Bilimsel konuşup insanların canını sıkmayalım. Azıcık dedikodu yapalım.Gördün mü hatunun cildinde 1 gr leke yok. Ama güneşten de hiç kaçmaz. Kaçmayız tabi. Doğal korunma yöntemleri var. Üstelik biz güneşin çocuklarıyız, kemik ve cilt sağlığımız, düşünce sistemimiz yerinde olmalı. Depresyon kapımızı çalmamalı mesela.

Ama Güneş bir yıldız ve artık Ozon tabakası endüstriyel kirlilik karşısında inceliyor ve bu yüzden güneşe çıkmanın belli saatleri var
Bunun da bilimsel makalesi ilgili linkte.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18348449

Işıldatıcı Tarif

3-4 Havuç alalım. Sirkeli suda bekletelim ki üzerinde organik bir zehir vs varsa uzaklaşsın. Ardından yıkayıp soyalım. Rendeleyelim.
Bir kavanoza alalım. Üzerine yeteri kadar zeytinyağı ekleyelim. Buzdolabına kaldıralım.
Rengini ve rahiyasını salan havuç buzdolabından alınır ve cilde uygulanır.

Havuç yağını dışarıdan hazır alırsanız cilte bir rahatsızlık oluşur mu oluşmaz mı garantisi yok.
İçinde asetil asit olmamalı.
Pakete giren içeriklerde koruyucular kullanılabiliyor bu yüzden içeriklerini iyi okuyalım.

Ayrıca yaz geldi. Klorlu havuz suları tamamen leke kaynağıdır. Bundan korunmanın yolu da doğal içerikler kullanıp cildin defansını arttırmaktır.
Deniz suyu her zaman çok daha sağlıklıdır ama havuza giriyoruz kabul edelim. O halde metot şudur. Havuç yağı uygulanır ve arkasından havuza girilir. Çıkınca sudan geçmenizde fayda var. Ardından havuç yağını yenileyin ve güneşlenin.

Sağlıkla,

1 thought on “Güneşe Çıkamıyorum Yoksa Vampir mi Olacağım?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *