Mükemmel Bir Cildin Tarifi

Geschrieben am: 6 March 2019, von:

 1. Yeterince parlak
 2. Nemli
 3. Pürüzsüz

Lekeler ne zaman ve neden artar?

Çouğumuz cilt lekeleri ile cilt tonunun vücutta ve yüzde genel olarak kararması konusundaki ayrımda bilgi sahibi değil.

Cildin kendi tonundan daha fazla kararması ve kuruması ki eğer bu önce vücutta kendisini gösteriyorsa, vitamin, mineral ve protein eksikliği demek.

 1. Zayıflama konusunda çok çaba harcayan,
  ölümüne diyet yapanlar
 2. Çocuklarını doyurup kendisi ağzına bir kaç börek bisküvi atanlar
 3. Öğle yemeğini geçiştirip akşam eşimle yerim diyenler
 4. Yemekte yeterince vitamin, mineral ve protein alamayanlar
 5. Yemek yemeği doymak diye düşünüp, içindeki değerleri ile ilgilenmeyenler

Cildin yanlış ürünler kullanımı zarfında kuruması, lekelenmesi ve lekeleniyor diye daha çok güneş koruma kullanılarak daha çok çıkmaza girilmesi.

 1. Kansızlık problemi nedeniyle göz çevresi ve dudaklardaki morluğun CİLT LEKESİ eden dolayı olduğunun sanılması – Demir eksikliği en büyük cilt düşmanlarından biri. Ferritin düşükse zaten hastayı karşıdan bakınca anlarsınız.
  • Cilt rengi kömür rengine dönük hafif kurşuni sarı
  • Dudaklarda kahveye dönük mor renk.
  • Yorgunluğu olduğunu söyler
  • Cildi kurudur ve kremler bir kaç dakika idare edebilir.
 2. Tüm vücut cilt rengi iyi ve kendi doğal tonunda ancak yüz bölgesinde çillenme ve kuruma
  • Güneşten korkan ve metalik oksit içerikli güneş kremi kullanan kişiler
  • Eskiden çillerim yoktu ama cildimde çillenme ve benlerde artış var derler.
  • Beslenmesi düzgün ya da fena değil bu hasta grubu bir kaç haftaya hemen temiz kozmetikten sonuç alan gruptadır.

Esasen problemler bize göre karşıdan bakınca çok basit.

Vejeteryan geçmişimi geride bırakmak zorunda kalmış ve bu sürede bu konularda türlü araştırma yapmış olarak söylemem gerekirse

Dana eti içeriğindeki yem ile beslenme sonucu metabolize edilen büyük bir zehir kanser yapıcı GLİFOSAT nedeniyle artık Türkiye’de tüketilemeyecek noktaya gelmiştir. İnsanlar kuzu ve koyun eti kokuyor sebebi ile sağlıklı olan kuzu ve koyun etinden uzaklaştırılmış ve bir şekilde zehirli dana etinin tüketimine alıştırılmıştır. Dana yemlerle çabucak beslenmekte, serpilmekte ve kesime gönderilmektedir. Et endüstrisi tavuk konusunda da masum değildir. Türkiye’de Akdeniz Toros adında bir tavukçuluk şirketi İslami şartlara uygun kesim yapmakta, tavukları mundar eden elektrik vermek ya da canlı canlı kaynar kazana atmamak gibi bir gaflet içerisinde değildir. Araplar Türkiye’den tavuk ithalatı yapmak istemekte ama bulmakta güçlük çekmektedir.

Sektörün derinlerine indikçe, insan sağlığı için önüme gelen formülleri de bilince çemberin daraldığını hissettim.

Eğer nesilleri düzgün bir beyin, kas ve vücut koordinasyonu, düzgün bir mikrobiyota ile yetiştirmek, kronik hastalıklardan korumak istiyorsak şunları yapın

 1. Eti kimden aldığınızı bilin! Kasaba gittiğinizde hayvanın yem ile beslenip beslenmediğini sorun hanımlar. Küçük baş hayvanları yem ile besleyemiyorlar. Çünkü ölüyorlar. Bu yüzden kuzu ve koyun hatta kuyruk yağı tüketin
 2. Gerçek tereyağı ve süt her sabah masanızda olsun
 3. Kan değerlerimiz düşük deyip geçmeyin. Bu çok önemli
 4. Zehirli kozmetiklerin insan sağlığı ile oynadığının farkında olun. Temiz kozmetik ürünleri kullanın.
 5. Çocuğunuza kullanamadığınız temiz olmayan ürünleri kendinize kullanmayın.
 6. Her şeyi sorgulayın ve çok okuyun, araştırın.

Sizden bir kuşak önce yaşayan neslin cilt lekeleri, genel cilt solgunluğu, renk eşitsizliği gibi problemleri yoktu. Önce cilt tonu eşitsizliğinizin neden olduğunu tespit edin. Yani sorun metabolik mi yoksa bu sadece bölgesel bir problem mi hemen onu belirleyin. Yeterince düzgün içerikler kullanıyor muyum? Kullandığım ürünlerin içinde neler var bunu sorgulayın. Yeterince iyi lipo-protein alıyor muyum? Yoksa aslında en son tereyağını aylar önce mi yedim? Kilo almaktan korkup her gün öğün mü atladım? Tembellikten yataktan kalkamadım çünkü yorgunum. Öğlene kadar bıraksalar uyurum çünkü aslında çok halsizim cümlesini ne zamandır kuruyorum?

Ben her gün ne kullanıyorum, ne yiyorum, ben sağlıklı mıyım?

Balasu olarak her gün kendime sorduğum sorulardan biri ‘Bugün yüzde kaçtayım?’ Yani kendim için, hastalar için neler yaparken yüzde kaçtayım?

Önce sen sevgili arkadaşım.. Önce kendin ve ardından ışıldayan dünyanda herkesi gözündeki perde kalkmış olarak görmek.. Sonra doğal olarak güzel, canlı, sağlıklı bir cilde ve bedene sahip olmak..

Sağlıkla!

2 thoughts on “Mükemmel Bir Cildin Tarifi

 1. Merhaba, 8 sene önce tanıştığımız ayurveda sayesinde dana eti tüketmeyi bırakıp kuzu/koyun yemeğe başladık ailece. Tereyağını sade yağ yapıp her yemekte, kahvaltıda bunu tüketiyoruz sızma zy ile beraber. Yazınızı okudum, aynen katılıyorum. Güneşin ne kadar elzem olduğunu biliyor ve güneş koruyucu kullanımını oldukça azalttım.
  Benim sormak istediğim; makale içeriğiyle ilgili olmamakla beraber yüzdeki tüyler için lazerle sarartma önerildi, 57 yaşımda olmama rağmen onlara hiç dokundurmadım. Aslında beni mutsuz ediyorlar. Denesem mi diye düşünmekteyim. Acaba zararlı mıdır? Teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *