Ozonlava Bentonite Clay’in Hikayesi

Geschrieben am: 6 June 2018, von:

Yıllar yıllar önce tanıştığım bir grup madencinin hikayesidir Bentonit yani diğer adı ile Bentonite, Bentonite Clay

Aslında yapısal olarak içinde su ve bir dizi silikat var ancak hafife alınmayacak kadar üstün bir bileşik kendileri. Dünyada toprağın oluşumundan sorumlu volkanlar patlamalarla yer kabuğunun

üzerine saldıkları zengin madenleri ve bir dizi bileşiği yüzyıllarca soğutan toprak ana onları toz, kil gibi şeylere dönüştürene dek sabırla çalışır.

Biliyor musunuz? Dünyada volkanik patlamalar olmasaydı bugün yeryüzünü oluşturan toprak, madenler ve atmosferimiz meydana gelmeyecekti. 

Doğanın dengesi öyle bir dizayn edilmiştir ki, yaratıcımız her şifayı bize bu mikro evrende sunmuş, ancak bir tek insana, düşünebilme, parçaları birleştirebilme ve akıl yürütme yeteneği vermiştir.

Hikayeler bitmez ama her olayın ve ürünün bir çıkış noktası var. Bilim insanları, kozmetikçiler, ilaç tarafında çalışan ürün müdürleri vs çok sayıda toplantıda hep bir maske yapmalıyız düşüncesi hepimizde sabitti. Ancak her hangi bir maske yapıp bunu bomba gibi patlatmak niyetim de olmadığından uzun süre bekledik. 

Kozmetikte ürün segmentleri oluşturmak ve seçici olmak çok önemli bir iş ama kimilerimizce çok basitken kimilerimizce çok uzun bir maraton. Benim için bu yol hep uzun olmuştur. 

Sebepler

 1. Çok zor bir cilde sahibim ve kendim kullanamadığım ürünleri iş olsun diye piyasaya süremem. 
 2. Mükemmeliyetçilik de yapısal olarak kural bizim ailede 🙂

Her şeyden önce bentonit yani nam-ı diğer Ozonlava Bentonite Clay ve Ozonlabs O3RSS bir arada iyi çalışacak iki ürün olmalıydı. Ozon gazı yapı gereği reaktif ve cilt altına indirilen, porlardan yani gözeneklerden içeri sızan ardından hücre içine bir şekilde uptake edilen (alınan) moleküllerin (bu arada bir çok bölünme parçalanma reaksiyonu gerçekleşir) bir birine uyumlu olması gerekiyordu.

Ozonlava Bentonite Clay’in en büyük özelliği  %110 oranında Montromoril içermesi. Bu zenginlik cilt hücrelerinin hücre içi ve zar arasındaki iletişimini hızlandırmaya yardımcı yani daha basit bir cümle ile dolaşımı hızlandıran bir güce sahip. Sihirli bir değnek de değil. Yıllar önce Avrupa’da, Grinzig adında bir dizi maden ocağını dolaşırken yerin metrelerce altında buz gibi sulardan damlayan efsanevi çamur bu demiştim. Aynı şekilde Karlovy Vary’de insanlar demir ve silikat içerikli sular içiyorlardı. Çünkü mineral vücut için hücreler arasındaki alışveriş ve iletkenlik anlamına geliyordu.

Çin tıbbına göre hücreler birbiri ile iletişim halindedir. Eğer haberleşme zayıfsa, dolaşım hızlandırılmalıdır. Bu yüzden 8000 yıllık bu kültür insanı küçük bir evren olarak görmüş ve her bir parçasını da onun içinde bir evren olarak değerlendirmiştir. 

Amerika’da yaşayan ünlü Türk hekim Dr Oz yani Dr Mehmet Öz, bundan 10 yıl kadar önce Bentonit’in faydalarından bahsediyordu. Tabi bentonit benim evimde o yıllarda da vardı. Neden mi? Çünkü, bu ürünü arada bir su dolu küvetin içine girmeden önce maske olarak tüm vücudumuza uygulardık. Böylece fazla elektriğin atılmasında yardımcı olacağını biliyorduk. Yüzümüze maske yapardık ancak yine de bir formülasyona ihtiyaç vardı.

Yıllar sonra o formülasyon, Dr Oz Show, madencilerle ve bir dizi sektör temsilcisinin fikirlerini almış olan zihnimde Ozonlava Bentonite Clay adı ile bir ürüne dönüştü.

10 yıl üzerinde düşünce, bir harekete geçme ve şifa dağıtma hikayesidir bu Ozonlava Bentonite Clay.

 

Ozonlava Bentonite Clay Nasıl Uygulanır?

Öncelikle cildimizi temizlemeliyiz.

Ben tercihimi Ozonlabs Probiyotik Köpük ile temizlemekten yana kullanıyorum. Ama temizleyici kullanmıyorum diyenler sadece su ile yıkayabilirler de.

Banyodan sonra uygulanırsa çok daha iyi sonuç alınır. Nedeni gözenekler bir parça daha açılıyor ve cilt yumuşuyor. Bu arada banyoya girmeden önce muhakkak makyajınızı temizleyin. Çünkü duşta sıcak su ve buhar ortamında makyaj ciltte kalırsa emilir bu da cildin hızlıca yaşlanmasına sebep olabilir. 

Güzelce yıkandık ve süper hissediyoruz 🙂 Yüzümüze yaklaşık 2 ceviz büyüklüğünde aldığımız Ozonlava Bentonite Clay’i cildimizde 30 dakika kadar bekletiyoruz. Cildimizde hareket, kaşıntı, karıncalanma olması normal çünkü çalışıyor.

Ozonlava Bentonite Clay kuruduktan sonra rengi gri – beyaz bir ton alır ve artık yıkamaya hazırdır. Cildimizden su ile güzelce temizlediğimiz  Ozonlava Bentonite Clay hafif bir pembelik verebilir. Cilt  Ozonlava Bentonite Clay uygulamasından sonra yaklaşık 8 saat daha sakin kalır.  Ozonlava Bentonite Clay uyguladığınız gün sadece ruj ve rimel kullanmanızı öneririm.

Ozonlava Bentonite Clay Etkileri

 1. Cilt görüntüsünde beyazlama
 2. Nemlilik 
 3. Ölü hücre ve pullanmaların ortadan kaldırılmasına yardımcı
 4. Diri ve daha canlı bir cilt dokusuna yardımcı
 5. Ödemin uzaklaştırılmasına yardımcı

Ozonlava Bentoniye Clay’i Kimler Kullanmalı? 

 1. Sigara ve Alkol tüketenler
 2. Ağır Metal birikimi konusunda şüphesi olanlar
 3. Yorgun Cilt Görüntüsünden Şikayetçi Kişiler
 4. Lazer ve Kimyasal Peeling Yaptıran Kişiler 
 5. Cildinde Fazla Kuruma ve Gerginlik Yaşayanlar 
 6. Menopoz ve pre-menapoz dönemindeki bayanlar 
 7. Ergenlik Çağı nedeniyle akne sorunu yaşayan gençler
 8. Akne Rozasea problemi yaşayan kişiler 
 9. Cilt Lekeleri yaşayan ve lekelere müdahale ettirmiş kişiler 

2 thoughts on “Ozonlava Bentonite Clay’in Hikayesi

 1. Çok tebrik ediyorum turkiyede böyle bir urun çıkarttığınız icin bu cook gerekli dünyada var neden bizde olmasın. Ben bunun gibi ürünler kullanıyorum ve bu ürünleri de kullanmak istiyorum

  1. İlginize çok teşekkür ederiz. Doğal, duyarlı ve geleceğe yönelik ürünler ve projelerden çok keyif aldığımız itiraf etmeliyim. Desteğiniz sayesinde binlerce insanın da umudu oluyor ! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *